środa, 8 grudnia

Ciekawostki: podróże, sport i dowcipy

Codziennie do każdego z nas trafia niezliczona ilość wiadomości. Jedne uznajemy za powiadomienia całkowicie niepotrzebne, inne za warte zapamiętania. Powiększają naszą wiedzę na różnorodne tematy. Są też informacje o charakterze zabawowym. Z reguły je zapominamy, ale fachowo przedstawione ciekawostki potrafią zatrzymać się w naszej świadomości nawet na zawsze. Czemu tak się dzieje?

Turystyka. Ciekawe fakty o miejscowościach i krajach

XXI wiek, to wzmożenie możliwości poznawania świata. Aktualnie jest normalne, że wsiadamy do samolotu i następnego dnia w dalekim kraju pstrykamy selfie. Oglądamy wspaniałe miejsca i nieznaną kulturę. Świat turystyki oferuje nam szeroką gamę miejsc noclegowych i atrakcji, z których można odnieść korzyść. Świat dla każdego stoi otworem i na  podróż często nie potrzeba wielkich pieniędzy. Odległa wyprawa nie jest już elitarnym zajęciem.

Aby dotrzeć do nowych destynacji, trzeba wcześniej czegoś się o nich dowiedzieć. Nie mamy już czasu na czytanie grubych książek i przewodników turystycznych i wielomiesięczne przygotowania do dalekich wojaży. Potrzebne są szybkie i krótkie informacje, najlepiej w postaci ciekawostek. Fakty, ale podane w maksymalnie krótki i przystępny sposób.

Dzięki ciekawym informacjom możemy prędko dowiedzieć się najciekawszych informacji. Na temat dalekiej krainy albo terytorium, bądź miasta na świecie, które chcemy odwiedzić. Na temat metropolii na naszym kontynencie (np. Londyn, Amsterdam, Rzym, w którym planujemy krótką podróż, jego atrakcji i miejsc wartych odwiedzenia. Osoby szykujące wakacje lub szybki podróż w Polskę, też szukają skondensowanych informacji. Ciekawią je treściwe informacje na temat województwa jak również miejscowości. Obojętne czy to duże miasto – Warszawa, Szczecin, Olsztyn czy mniejsze, np. Ełk, Busko-Zdrój albo Zakopane. Krótkie ciekawostki o atrakcjach destynacji które chcemy poznać, są bardzo wartościowe. Oczywiście, jeśli są też rzetelne, napisane w klarowny i interesujący sposób.

Jakich ciekawostek szukamy, jeśli chodzi o turystykę? Przykładowo informacje o agroturystyce, hotelach czy samolotach pasażerskich. O lotniskach, promach albo walizkach.

Kawały i anegdoty na poprawę humoru

Nawet największy smutas, lubi rozrywkę. Opowiadanie dowcipów, oglądanie śmiesznych filmów, wygłupów kabaretów, przeglądanie zabawnych obrazków – to świetna rozrywka. Niezależnie od tego ile człowiek ma lat, co lubi i gdzie mieszka. W przeszłości dowcipy, żarty i satyryczne rysunki docierały do czasopism z dowcipami (np. słynny teraz miesięcznik Dobry Humor) oraz do działów z humorem w gazetach. Obecnie to wszystko znajduje się na wyciągnięcie ręki – w sieci.

W przeszłości uwielbialiśmy opowiadać dowcipy o milicjantach oraz kawały o politykach. Były dowcipy o babie przychodzącej do lekarza i dowcipne żarty|anegdoty o Wąchocku. W przeszłości znane były kawały o blondynkach, żarty z Chuckiem Norrisem. Rechotaliśmy z kawałów zaczynających się od „Twoja stara”… Najkrótsze żarty czyli żartobliwe zagadki trafiły nawet do programów telewizyjnych. Nieustannie powielane kawały czyli znane i już nie tak śmieszne, zaczęto nazywać sucharami.

Kawały znajdziemy w portalu DobryHumor.pl oraz Sadurski.com, najdowcipniejsze anegdoty oraz ciekawostki o słynnych ludziach – w serwisie o anegdotach. Osoby mające do siebie dystans, chętnie zamówią karykaturę w serwisie Karykatury.com. Artystę tworzącego portrety na żywo, można aktualnie zatrudnić na uroczystość weselną albo spotkanie biznesowe. Bo podziwianie śmiesznych obrazków, żartobliwych portretów również ma wpływ na dobre samopoczucie.

Niezwykłe ciekawostki ze świata sportu, o zwierzętach

Czy uwielbiasz śledzić ciekawostki sportowe? Śledzimy codzienne wydarzenia o rekordach i wyczynach słynnych ludzi sportu i cenionych drużyn futbolowych. Ale istnieją także ciekawostki – uniwersalne, często niespodziewane fakty o dyscyplinach sportowych, o klubach piłkarskich, narodowych drużynach futbolu czy siatkówki. Interesujące ciekawostki o sporcie lubi Każdy. Niezależnie od tego, czy chodzi o koszykówkę, Formułę I, sporty zimowe czy kolarstwo.

Lubimy także czytać ciekawe fakty o zwierzątkach, choć to głównie domena ludzi młodych. Interesują nas ciekawostki ze świata zwierząt, z którymi mamy do czynienia na co dzień (np. koty. Szukamy także nieznanych informacji o nieznanych zwierzętach, żyjących daleko od Polski. Jak daleko mieszkają pingwiny, co je dziobak, jakie zwyczaje mają kangury, sowy albo wieloryby.

Kobiety lubią wyszukiwać interesujące fakty o diecie i pieczeniu. Interesuje je skąd wzięły się pączki, wafle, zioła. Szukają ciekawostek o urodzie. Jaka była historia torebek damskich, szminki lub lakierach do paznokci oraz okularach.

Mężczyźni lubią ciekawostki motoryzacyjne, o historii, filmowe. Nie każdy zna ciekawostki o filmie Kevin sam w domu albo z Jamesem Bondem. Szukają wyjątkowych faktów o fotografowaniu, amfibiach, hazardzie, o horrorach.

Każdego chyba fascynują niezwykłe fakty o duchach, Bożym Narodzeniu, Walentynkach. O podatkach, Oscarach albo złocie. Okazji, aby poznać ciekawostki o wszystkim co nas otacza, jest mnóstwo. Trzeba jednak mieć świadomość, gdzie je znaleźć.